zdrowę zęby
Zdrowie i uroda

Leczenie kanałowe nie musi być bolesne

Leczenie kanałowe jest konieczne, gdy ząb jest bardzo zniszczony. Dentysta Opole oczyszcza jego kanały, zatruwa je, później zaś wypełnia. Ząb staje się martwy, jednak cały czas jest i już nie będzie się psuć. Niestety nierzadko takie leczenie bywało bardzo bolesne. Przed laty dentysta Opole wręcz musiał spowodować ból, to dla niego bowiem był sygnał, że oczyścił kanał do końca i dotarł już do dziąsła. W obecnych czasach stomatolog Opole ma dużo większe możliwości takiego leczenia – choćby leczenie pod okiem kamery – więc leczenie kanałowe nie musi boleć.

Znieczulenie jest możliwe

Kiedyś przy leczeniu kanałowym, stomatolog Opole nie mógł znieczulać pacjenta. Obecnie jest to jak najbardziej możliwe. Ci, którzy boją się takiej formy leczenia, powinni już na początku wizyty o tym powiedzieć i poprosić o podanie odpowiedniego znieczulenia. Każda klinika dentystyczna Opole, w której pracują profesjonalni dentyści, to miejsce, gdzie takiego znieczulenia się nie odmawia i zawsze podaje na prośbę pacjenta.

Ból po leczeniu kanałowym

Niestety po leczeniu kanałowym mogą pojawić się dolegliwości bólowe. Zatruwany ząb, w którym cały czas działa lekarstwo, może boleć. Dobra klinika dentystyczna Opole, to miejsce, gdzie pacjent po leczeniu kanałowym powinien otrzymać od dentysty receptę na środki przeciwbólowe. W razie konieczności oczywiście warto takie środki zażyć i mieć komfort życia bez bólu.

Bardzo rzadko, ale zdarzają się komplikacje po leczeniu kanałowym. Jeśli dolegliwości bólowe po leczeniu kanałowym są bardzo silne, pojawia się opuchlizna lub podwyższona temperatura ciała, nie należy takiej sytuacji bagatelizować. Konieczne jest jak najszybsze zgłoszenie się do stomatologa. Z całą pewnością sprawdzi co jest powodem takiej sytuacji i wdroży odpowiednie leczenie.

Dolegliwości bólowe po leczeniu kanałowym powinny minąć po kilku dniach. W terminie wyznaczonym przez dentystę należy udać się na kolejną wizytę, w trakcie której kanały martwego już zęba zostaną wypełnione. Taki ząb może pozostać w jamie ustnej nawet przez wiele lat i z pewnością już nie będzie boleć.