uprawnienia SEP, elektryka, SEP
Technologia Przemysł

Uprawnienia Sep do 1kv – gdzie zrobić i jaka cena?

Posiadanie uprawnień Sep może okazać się niezbędne w przypadku, gdy chcemy ubiegać o pracę w charakterze elektryka albo w zawodzie pokrewnym, w którym będziemy mieć kontakt z urządzeniem, siecią, instalacją elektryczną, energetyczną lub gazową. Kiedy uprawnienia Sep są niezbędne oraz jaka jest ich cena?

Uprawnienia Sep cena

Jeżeli chcemy zdobyć uprawnienia Sep, niezbędne jest ukończenie odpowiedniego kursu lub szkolenia, obecnie można zrobić to zdalnie. Większość firm szkoleniowych oferuje kurs Sep cena, trzeba za niego zapłacić około 100-300 złotych. Jak widać, koszty nie są wysokie, dlatego może zdecydować się na niego praktycznie każdy. Więcej pieniędzy zapłacimy za przystąpienie do egzaminu Sep, jego cena wynosi około 260 złotych. Teoretycznie na szkolenie Sep powinien skierować nas pracodawca, jednak jeżeli szukamy pracy, warto zrobić je na własną rękę, wówczas będziemy mieć większe szanse na zatrudnienie.

Uprawnienia Sep G1, G2 i G3

Uprawnienia Sep można podzielić na trzy kategorie. Uprawnienia Sep do 1kv cena cieszą się zdecydowanie największym zainteresowaniem wśród kursantów. Uzyskując takie uprawnienia, można pracować na stanowisku związanym z obsługą, montażem, remontem, konserwacją urządzeń, pracami kontrolno-pomiarowymi w instalacjach, sieciach elektroenergetycznych wytwarzających energię elektryczną o napięciu do 1 kV.
Uprawnienia G2 zwane są także uprawnieniami cieplnymi, bo dają możliwość pracy przy monitorowaniu instalacji, urządzeń oraz sieci cieplnych.
Można zdecydować się także na zdobycie kwalifikacji G3, one z kolei uprawniają do pracy przy obsłudze różnego rodzaju urządzeń gazowych.

Od czego zależy cena kursów Sep?

Za kurs Sep cena jest uzależniona od jego formy, a także kwalifikacji kadry dydaktycznej oraz materiałów edukacyjnych, jakie otrzymamy. Nie bez znaczenia jest także renoma danej placówki szkoleniowej. Zazwyczaj cena idzie w parze z jakością usług. Orientacyjny koszt kursu w jednej grupie uprawnień to 290 złotych, za każdy kolejny należy doliczyć 50 złotych. Kursy prowadzone online oczywiście będą tańsze, od stacjonarnych. W tym wypadku więcej pracy będziemy musieli wykonać samodzielnie. Do tego trzeba doliczyć również opłaty egzaminacyjne. Nie warto decydować się na najdroższą ofertę szkoleniową ani na najtańszą.